Pedagogika
z sercem

Ważne jest dla nas, aby rozwój dziecka w naszym żłobku opierał się na zaufaniu i bliskości. Wspieramy samodzielność każdego dziecka i dajemy mu przestrzeń na poznawanie siebie i rozwijanie swoich umiejętności.

Otwarta przestrzeń do rozwoju

Pozwalamy popełniać błędy, stawiajmy jednak granice, pozwalamy przy tym na kreatywny rozwój dziecka. Nasz program obejmuje naukę praktycznych umiejętności życiowych, sensorykę (rozwijanie zmysłów), muzykę oraz edukację językową, matematyczną i kulturową.

grupa2 maluch.net
grupa dziecko3 maluch.net

Rozwój społeczny w grupie

Wspólnie budujemy warunki poczucia zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Autorski program adaptacji opiera się na wzajemnej komunikacji i obserwacji potrzeb. Dziecko znajduje się w nowej przestrzeni z nowymi osobami. Dobra adaptacja powoduje późniejszą lepszą współpracę.

Rodzic jest ważny

Najważniejszymi osobami dla małego Dziecka są rodzice. Dlatego przykładamy szczególną wagę do jakości codziennej komunikacji z Państwem. Tak, żebyście Państwo wiedzieli, że Wasze dziecko jest bezpieczne. 

rodzic maluch.net
misio maluch.net

Edukacja przez ruch

Ruch i swobodna zabawa jest podstawą rozwoju dzieci do lat 3. Poprawia koncentrację, tempo pracy oraz umożliwia pełniejszy rozkwit we wszystkich obszarach: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

Wychowanie przez opowiadanie

Historie wzbudzają emocje i rodzą obrazy. Opowiadanie to także szansa na zrozumienie zachowań, zidentyfikowanie się z bohaterem czy zmotywowanie do działania. Dla dzieci to też często najbardziej przystępna forma zrozumienia różnych zasad czy emocji.

grupa dziecko2 maluch.net
pomoce maluch.net

Edukacja przez muzykę

Muzyka jest niezwykle istotnym elementem w rozwoju każdego człowieka. Edwin Gordon, wybitny muzyk i pedagog, porównuje naukę muzyki do nauki mowy. Dziecko uczy się mówić w sposób „całościowy”, wsłuchując się w to, co mówią do niego mama czy tata.