Szukaj
Generic filters
Zdjęcie profilowe
offline
Paulina Jurczyszyn @ paulina-jurczyszyn
 • 1

  Wyświetlenia

 • Zdjęcie profilowe Paulina Jurczyszyn

  Paulina Jurczyszyn opublikował/a w grupie Muzyczne Kroczki

  1 rok temu

  Pora na rytmiczankę. 🙂
  Dzieci na naszych zajęciach, dzięki rytmiczankom, osłuchują się z różnymi rytmami. Poruszamy się stojąc lub siedząc w zależności od możliwości dzieci. Używamy neutralnych sylab czyli takich, których wymowa przychodzi maluchom najłatwiej, np. „papapa”, „bababa”. Dzięki temu dzieci włączają się i rytmizują razem z nami – każde z nich na tyle, na ile jest gotowe. Ale podstawą rytmiczanek mogą być także proste wierszyki. Dzisiaj wykorzystamy fragment „Jabłonki” Marii Konopnickiej. Będziemy poruszać się w pulsie, do rytmu na 2. Tekst będzie przeplatał się z „papapa”.
  Drodzy Rodzice, śmiało, przyłączcie się! 🙂 Można stać lub siedzieć. Można wykorzystać chusteczki wstążeczki, szarfy (jeśli macie takie gadżety w domu) lub po prostu wziąć na ręce swoją pociechę i razem się kołysać.
  W czasie naszej zabawy będzie moment na dialog. Chciałabym, abyście powtarzali motywy rytmiczne, czyli najprościej mówiąc muzyczne słowa, które wzbogacają słownik muzyczny dzieci. Zazwyczaj robimy to razem z ciociami na zajęciach, dzisiaj to Wasze zadanie. 🙂 Będziecie dokładnie wiedzieć kiedy – zwróćcie uwagę na moje gesty. Będę powtarzać razem z Wami.

  Zaczynamy! 😉

  +2 lubi to

Media

Znajomi

Zdjęcie profilowe
Jolanta Kruczek
@ciociajola
Zdjęcie profilowe
Katarzyna Radzikowska
@ciociakasia
Zdjęcie profilowe
Dorota Agata Głogowska
@dorota-agata-glogowska

Grupy

Logo grupy Muzyczne Kroczki
Muzyczne Kroczki
Grupa publiczna