Drodzy rodzice, jak co roku będzie obchodzić w naszym żłobku Dzień Pluszowego Misia. Dla naszych maluchów misie mają szczególne znaczenie 🙂 Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę maskotek, gier planszowych, książeczek oraz materiałów plastycznych. Całość zostanie przekazana na rzecz małych pacjentów z lubelskich szpitali.

Krótka historia

25 listopada Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt udaje się na polowanie. W jego trakcie postrzelony zostaje mały niedźwiadek. Przerażone zwierzątko zostaje decyzją Prezydenta uwolnione i wraca do lasu. Świadek tego wydarzenia przygotowuje ilustracje uwolnionego przez prezydenta misia. Staje się ona inspiracją dla jednego z producentów zabawek do stworzenia pluszowej maskotki, która otrzymuje imię „Teddy Bear”. Miś podbija świat i staje się ulubioną maskotką dzieci oraz towarzyszy wspomnieniom z dzieciństwa wszystkim dorosłym.

Ustanowiony na pamiątkę tego wydarzenia Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia stał się inspiracją dla wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie, by z okazji tego święta wręczyć małym pacjentom szpitali dziecięcych pluszowe maskotki.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 1