Szukaj
Generic filters
Zdjęcie profilowe

Zabawy sensoryczne

 • Grupa publiczna
 • 1 tydzień
 • 47

  posty

 • 18

  użytkownicy

 • A na zbliżający się Dzień Flagi …. FLAGA SENSORYCZNA !
  Potrzebujemy:
  -rolek po papierze toaletowym
  -patyczka
  -taśmy klejącej i kleju
  -wybrane materiały o różnej fakturze
  Rolki i patyczek połączyłam za pomocą taśmy klejącej. Materiały przyklejałam klejem.
  Początkowo flaga miała składać się głównie z plasteliny, pomponików, nakrętek i…[Czytaj więcej…]

  lubi to
 • Skarpetki i rękawiczki łączymy w pary, ćwiczymy wzrok.

  lubi to
 • Kostka sensoryczna
  Wykonujemy ją z dowolnie wybranych faktur. Dziecko manipulując ją poznaje i dotyka rączkami różnych materiałów znajdujących się na ścianach kostki. Do całej zabawy możemy dołączyć ścieżkę sensoryczną złożoną z tych samych faktur. W zależności od tego co dziecko wylosuje lub wybierze na kostce – może na tym stanąć stopami. Wtedy pob…[Czytaj więcej…]

  +1 lubi to
 • Sensoryczne rolki – Memo sensoryczne
  Zabawa w dotykanie różnych faktur jest niezwykle cennym doświadczeniem dla każdego dziecka. Żeby wykonać rolki sensoryczne potrzebujemy rolek po papierze toaletowym i czegoś co chcemy do nich przykleić np. siateczki, sznurka, guzików, pomponów, patyczków, różnych materiałów itp. Jeśli zrobimy po 2 takie same rolk…[Czytaj więcej…]

  +3 lubi to
 • Sensoryczne boisko ? Czemu nie !
  W zależności od tego co znajduje się na środku boiska określony jest stopień trudności zabawy.
  Chwytanie elementów za każdym razem jest uzależnione od struktury przedmiotu.
  Miłej zabawy !

  +2 lubi to
 • Do zabawy potrzebujemy:
  -czarnego markera oraz kolorowe mazaki
  -ręcznika papierowego (kuchennego)
  -miski z wodą
  Urywamy kawałek ręcznika papierowego, robimy w pionie zagięcie “na pół”. Kierując się stronami – rysujemy szablon na pierwszej i trzeciej stronie. Zamalowujemy szablon jedynie na trzeciej stronie.
  Całość wrzucamy na wodę. Kolory przeb…[Czytaj więcej…]

  +1 lubi to
 • „Gniotek” 😉 Można go przygotować w domu przy użyciu balonu lub gumowej rękawiczki wypełnionej mąka. Wszelkiego rodzaju zabawy dotykowe pozytywnie wpływają na zmysły maluchów, odstresowują, ćwiczą paluszki i sprawność rączek ale przede wszystkim są świetną zabawą, którą sama pamiętam z dzieciństwa 😉

  lubi to
  1 komentarz
 • Moje instrumenty brzmią tak.

  lubi to
  1 komentarz
 • INSTRUMENTY MUZYCZNE. Zabawy muzyczne rozwijają w dziecku wyczucie rytmu i rozbudzają wrażliwość na różne dźwięki. Dziecko nabywa umiejętności w zakresie koordynacji słuchowo-ruchowej, intonacji własnym głosem cicho, głośniej, głośno, wolno, szybciej, bardzo szybko, poznaje również różne rytmy i stara się je odtwarzać.
  Prosty instrument muzyczny moż…[Czytaj więcej…]

  +2
  lubi to
 • WORECZKI SENSORYCZNE – do uszycia woreczków potrzebne nam będą: kawałek materiału, wypełniacz oraz igła z nitką.
  Materiały można przeszyć na maszynie, a jeden z otworów zabezpieczyć rzepami, wtedy wypełniacz będziemy mogli zmieniać zależnie od naszego upodobania.
  Woreczki możemy dotykać paluszkami zgadując co jest w środku, podnosić palcami u s…[Czytaj więcej…]

  lubi to
  1 komentarz
 • Załaduj więcej wpisów
opis

Człowiek dzięki pomocy fantastycznych narzędzi, jakimi są nasze zmysły, odbiera bodźce ze świata zewnętrznego. Mamy możliwość i prawo by poznawać siebie i otoczenie dzięki węchowi, słuchowi, smakowi, wzrokowi oraz dotykowi. Integracja sensoryczna, czyli współdziałanie wszystkich narządów zmysłowych, jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju każdego człowieka. Nasz układ nerwowy odbiera informacje ze wszystkich zmysłów i przekształca je w stosowne reakcje. Jeśli coś zaburza przepływ bodźców to mamy wtedy do czynienia z zaburzeniami integracji. Dr A. Jean Ayres porównuje to do “korka” ulicznego, który uniemożliwia pewnym obszarom mózgu otrzymywanie informacji koniecznych do poprawnej interpretacji bodźców zmysłowych.
Ważne jest zatem by od najmłodszych lat wspierać rozwój integracji sensorycznej poprzez zabawy i różnego rodzaju aktywności.

Założyciel grupy

Zdjęcie profilowe
Ciocia Kasia
@katarzyna